KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 14122043
nr 1412 2043
Agnes Ahlberg
(1896-1972), Sverige
Pastell, Kust, Monogramsignerad, -72. Bildmått: 34x44, yttermått inklusive ram: 45x55 cm
Utrop:
500 kr
måndag 16 augusti 2021
kl 20:16:06
16 aug
Specialauktion Agnes Ahlberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Agnes Ahlberg. Ahlberg föddes i Laisholm, Tärnaby 1896 och avled 1972.
Läs mer om Specialauktion Agnes Ahlberg
Agnes Ahlberg
Läs mer om Agnes Ahlberg